суббота, 28 марта 2015 г.

ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОГО ВІКУ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ «ОЙ У ЛУЗІ ЧЕРВОНА КАЛИНА»

Програмовий зміст:  Познайомити дітей із символічним значенням калини в українських традиціях та українській народній творчості.
Збагачувати словник дітей образними народними порівняннями, пов’язаними з природною символікою; формувати граматично правильне мовлення.
Розвивати пізнавальний інтерес до український народних звичаїв.
Виховувати інтерес та повагу до національних традицій.
Матеріал: аудіо запис народної пісні «Зацвіла в долині».
Ілюстрований матеріал із зображенням калина біля хати та у різні пори року.
Для нагородження дітей в кінці заняття-зображення кетягів калини.
Хід заняття:
Діти на килимочку.
Сьогодні у нас заняття з розвитку мовлення, але не звичайне як завжди, тому що до нас завітали гості.
- Доброго дня, шановні гості. Ми раді вас бачити у нас в гостях.
- А тепер пропоную всім послухати хто до нас ще сьогодні завітає в гості.
Читаю загадку-вірш:
                                    Я- не груша, я- не слива,
                                    Я-калинонька вродлива.
                                    Я стою в зеленім листі
                                     І в червоному намисті.
                                    А чому так прибиралась?
                                    Бо на свято готувалась.
- Ви вже здогадались хто,ще до нас сьогодні прийде? (Д.- калина)
- Так, калина. (зображення калини).  А ви пам’ятаєте символом якої країни є калина? (Д.- символом України). Так, молодці.
А зараз тихесенько сідайте на свої місця і я вам розповім дуже цікаву легенду про калину.
Діти сіли на місця. Розповідь вихователя супроводжується ілюстраціями:
1.Дівчина Калина біля хати.
2.Дівчина саджає гілку, носить воду.
3.Подорожній біля куща калини.
4.Квітучий кущ-червоний кущ (з ягодами).
5.Дівчина Калина біля куща радіє.
А зараз в селах, біля кожної хати чи криниці росте калина. За українською традицією дівчата цвітом калини прикрашають коси. А стиглою калиною взимку прикрашають хати, кетяги калини кладуть між подвійними вікнами,щоб червоні кетяги нагадували щедре літо.
-А хто з вас знає як ще використовують калину?
Д.- коли хтось хворіє, заварюють відвар, корисні ягоди з медом від кашлю, в калині багато вітамінів.
В.- молодці, що пригадали. А ще, в ті часи коли були козаки на нашій славній землі. І козак вирушав на чужину, мати готувала пироги з калиною в дорогу, поїла його калиновим чаєм. Наречена  хвіст коня прикрашала гілочкою калини, щоб вона постійно нагадувала рідну домівку, матір, кохану та його рідну мову.
-А як кажуть про українську мову?
Д.- без калини не має України, рідна мова калинова.
В.-давайте ще разом, рідна мова калинова.
Про калину складено багато пісень, віршів та різних прикмет. А я вам пропоную вийти на килимок та пограти у гру-імітацію. Буде звучати пісня «Зацвіла в долині», а ми будемо показувати рухами слова цієї пісні.
Гра на килимку під фонограму.
В.- молодці, а хто з вас пам’ятає вірш про калину, який ми вивчали раніше?
Д.- розповідають вірш.
В.-а зараз пропоную пограти у гру «Яка калина?», кожен хто назве, яка вона отримає на згадку кетяг калини.(По ходу гри роздаю зображення кетягів калини).
Д.- гарна, червона, корисна, казкова, вітамінна, чудова, красива, ягідки як намисто.
В.- А які порівняння з калиною ви знаєте, як в народі кажуть про калину?
Д.- пишна та красива, як червона калина.
   - убралась в біле плаття, як калина в білий цвіт.
   - щоки червоні, як ягідки калинові.
   - молода дівчина така гарна, як квітуча калина.
В.- Ви молодці, багато всього пригадали. Я хочу, щоб коли ви підростете, подорослішаєте, ви не забували свій рідний дім, рідний край, його природу та українську мову калинову.
Але я хочу, сьогодні вам на згадку про наше заняття, подарувати кожному кетяг калини, щоб дивлячись на нього ви не забували про користь калинових ягід, про те що вони значать для нашого народу та пам’ятали ,що калину треба берегти та шанувати. 

ТЕКСТОВИЙ ДОКУМЕНТ

ОНЛАЙН АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА


ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА

ПРЕЗЕНТАЦІЯ